RSS ekologika.sk

Ponúkame Vám možnosť dostávať najnovšie informácie cez RSS kanál.


Vložte Váš e-mail:

Ekokancelária

Ekokancelária

Hľadáte tipy na zníženie ekologickej stopy na pracovisku?

Kliknite sem!

Ekogaléria

Ekogaléria

Radi fotíte alebo poznáte zaujímavý príbeh osobnosti, ktorá podniká ekologicky?

Podeľte sa o ne!

Ecodesign Company

Ecodesign Company

Ecodesign Company Partner portálu Ekologika - poskytuje služby v oblasti vývoja a marketingu ekoproduktov

Ecodesign Company
banner

Venujte nám 2%

Už niekoľko rokov máte možnosť rozhodnúť kam pôjdu 2% z Vašich daní. Budeme radi, ak ich venujete nám, občianskemu združeniu CSEE – Centrum pre spoločnosť, ekonómiu a ekológiu. Vaše 2% použijeme na rozvoj portálu ekologika.sk a projektov nášho združenia. Budeme Vám prinášať aktuálne informácie o environmentálnych produktoch, programoch a iniciatívach. Ak ste sa rozhodli, že Vaše 2% venujete práve nám, tu je krátky návod ako to urobiť:

Som zamestnanec a chcem darovať 2%

 1. Požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
 2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane
 3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať dve percentá z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3,32 eur.
 4. Prečítajte si Poučenie na vyplnenie Vyhlásenia o poukázaní sumy zodpovedajúcej 2 percentám zaplatenej dane.
 5. Údaje o Vami vybratom prijímateľovi napíšte do Vyhlásenia spolu so sumou, ktorú mu chcete poukázať. Na konci tejto stránky nájdete všetky potrebné údaje o o.z. CSEE.
 6. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04. 2012 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
 7. Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% v prospech Vami vybraného prijímateľa.

Som fyzická osoba, ktorá si sama podáva daňové priznanie a chcem darovať 2%

 1. Vypočítajte si Vaše 2 percentá z dane z príjmov fyzickej osoby - musí byť splnená podmienka minimálne 3,32 eur pre prijímateľa.
 2. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2 percent z dane v prospech jedného prijímateľa. Údaje o o.z. CSEE, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť nájdete na konci tejto stránky.
 3. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (do 31.3.) na Váš daňový úrad (podľa Vášho bydliska) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.
 4. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumu, ktorú ste poukázali, v prospech Vami vybraného prijímateľa.

Poznámky:

 • Čísla účtov prijímateľov nepotrebujete, ani ich nikde neuvádzate, nakoľko peniaze na účty prijímateľov prevádzajú daňové úrady, nie Vy. Vy platíte celú daň daňovému úradu.
 • Okrem daňového priznania už nepodávate na poukázanie 2% z dane žiadne iné tlačivo, čiže ani samotné tlačivo Vyhlásenia pre fyzické osoby už nepodávate.

Sme právnická osoba a chceme darovať 2 percentá

 1. Právnické osoby môžu poukázať dve percentá z dane aj viacerým prijímateľom, minimálna výška v prospech jedného prijímateľa je však 8,30 eur (250 Sk).
 2. Právnická osoba môže poukázať 2% z dane, ak do lehoty na podanie daňového priznania poskytla finančný dar v minimálnej výške 0,5% zaplatenej dane. Inak môže poukázať len 1,5% zo zaplatenej dane.
 3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie dvoch percent z dane v prospech max. 3 prijímateľov. Údaje o o.z. CSEE, ktoré potrebujete pre vyplnenie nájdete nižšie.
 4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.
 5. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumy, ktoré ste poukázali, v prospech Vami vybraných prijímateľov.

Poznámky:

 • Čísla účtov prijímateľov nepotrebujete, ani ich nikde neuvádzate, nakoľko peniaze na účty prijímateľov prevádzajú daňové úrady, nie Vy. Vy platíte celú daň daňovému úradu.
 • Okrem daňového priznania už nepodávate na poukázanie 2% z dane žiadne iné tlačivo, čiže ani samotné tlačivo Vyhlásenie pre právnické osoby už nepodávate.
 • IČO prijímateľa sa do koloniek vypisuje zľava

Údaje potrebné pre poukázanie 2% združeniu CSEE

Názov: CSEE
Forma: Občianske združenie
Sídlo organizácie: Šancová 72, 811 01 Bratislava
IČO: 37926624

Ďakujeme za Vaše "dve percentá" !

 
Podniky

Hľadáte firmy s certifikátom ISO 14001?
Kliknite sem!

Produkty

Hľadáte certifikované ekoprodukty?
Kliknite sem!

Odkazy Etarget

Ekologika.sk hlavný partner:
Ekofond.sk
Komunikační partneri:

IBM.sk

Guliwer web design studio
biologika