RSS ekologika.sk

Ponúkame Vám možnosť dostávať najnovšie informácie cez RSS kanál.


Vložte Váš e-mail:

Archív (Všetky ročníky)

Virtuálna voda

Virtuálna voda

Viete koľko "virtuálnej vody" spotrebujete počas denného menu?

Vypočítajte si ju!

Ekokancelária

Ekokancelária

Hľadáte tipy na zníženie ekologickej stopy na pracovisku?

Kliknite sem!

Ekogaléria

Ekogaléria

Radi fotíte alebo poznáte zaujímavý príbeh osobnosti, ktorá podniká ekologicky?

Podeľte sa o ne!

Ecodesign Company

Ecodesign Company

Ecodesign Company Partner portálu Ekologika - poskytuje služby v oblasti vývoja a marketingu ekoproduktov

Ecodesign Company
banner
Úvod arrow Ekosprávy arrow Podujatia

Podujatia

   

Archivované položky pre rok: 2011

RACIOENERGIA 2011

Napísal: Helena Proková Mališová | 29.03.2011

CONECO/RACIOENERGIA 2011 je najväčší, a zároveň najvýznamnejší veľtrh stavebníctva na Slovensku. Podujatie sa uskutoční v dňoch 29. marca až 3. apríla 2011 v priestoroch výstaviska INCHEBA v Bratislave. V tomto roku motto veľtrhu „Poznanie a kvalita“ vystihuje jeho zámer spolu so zvýraznenými témami:

  • úspory energie
  • ochrana životného prostredia
  • trvalá udržateľnosť
  • novinky a trendy vývoja v stavebnej mechanizácii
 

Výstava EKOPRODUKT

Napísal: Helena Proková Mališová | 13.06.2011

Spoločnosť Hotel Centrum Dom techniky ZSVTS s.r.o. organizuje vo svojich výstavných priestoroch v Košiciach výstavu EKOPRODUKT, zameranú na ekologicky šetrné výrobky. Výstava sa uskutoční v termíne 21. – 23. september 2011. V rámci výstavy budú prezntované ekologické služby a produkty, odpadové hospodárstvo, zber a nakladanie s odpadom, energetické služby, obnova budov, energeticky úsporné systémy pre budovy, alternatívne zdroje vykurovania, biopalivá, environmentálna výchova a iné komodity a služby súvisiace s touto témou. Súčasťou výstavy bude sprievodný program vo forme prednášok a seminárov.

 

Fotovoltika, naša slnečná budúcnosť

Napísal: Helena Proková Mališová | 09.11.2011
Slovak RE Agency si Vás už po 4. krát dovoľuje pozvať na tradičnú konferenciu ,,Fotovoltika, naša slnečná budúcnosť", v dňoch 9.11. - 11.11.2011 v hoteli GATE ONE v Bratislave. V snahe obohatiť konferenciu a posunúť ju o úroveň vyššie, je tento rok toto podujatie uskutočnené v rámci renomovanej medzinárodnej konferencie Energofutura 2011, pod záštitou Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky.
 

ENERGOFUTURA 2011

Napísal: Helena Proková Mališová | 09.11.2011
Podujatie je zamerané na otázky o budúcnosti energetiky na Slovensku a v Európe. Na tohtoročnej konferencii ENERGOFUTURA 2011, ktoré sa koná v dňoch 9.-11.11.2011, v Bratislave, hoteli GATE ONE, sa stretnú čelní predstavitelia nielen domácich ale aj zahraničných firiem podnikajúcich v energetickom sektore, predstavitelia európskych inštitúcií, Národnej rady Slovenskej republiky či akademickej obce. Na pôde konferencie sa uskutoční aj stretnutie parlamentných výborov pre hospodárstvo a oblasť energetiky krajín V4 a ustanovujúce zasadnutie Energetického klastra.
 

Smerom k zelenému rastu v podmienkach SR

Napísal: Helena Proková Mališová | 10.11.2011
Národný workshop: Smerom k zelenému rastu v podmienkach SR organizuje Ministerstvo životného prostredia SR v dňoch 10.-11.novembra 2011 v bratislavskom Hoteli Bôrik ako národnopolitickú a expertnú diskusiu zameranú na oblasti, výzvy a možnosti „ozelenenia“ slovenskej ekonomiky. Závery workshopu poskytnú podklad pre rozpracovanie problematiky zeleného rastu v podmienkach SR. Súčasťou workshopu bude aj prezentácia správy OECD „Hodnotenie environmentálnej výkonnosti SR“ za prítomnosti riaditeľa Environmentálneho direktoriátu OECD pána Simona Uptona.
 
Ekologika.sk hlavný partner:
Ekofond.sk
Komunikační partneri:

IBM.sk

Guliwer web design studio
biologika