RSS ekologika.sk

Ponúkame Vám možnosť dostávať najnovšie informácie cez RSS kanál.


Vložte Váš e-mail:

Archív (Všetky ročníky)

Virtuálna voda

Virtuálna voda

Viete koľko "virtuálnej vody" spotrebujete počas denného menu?

Vypočítajte si ju!

Ekokancelária

Ekokancelária

Hľadáte tipy na zníženie ekologickej stopy na pracovisku?

Kliknite sem!

Ekogaléria

Ekogaléria

Radi fotíte alebo poznáte zaujímavý príbeh osobnosti, ktorá podniká ekologicky?

Podeľte sa o ne!

Ecodesign Company

Ecodesign Company

Ecodesign Company Partner portálu Ekologika - poskytuje služby v oblasti vývoja a marketingu ekoproduktov

Ecodesign Company
Úvod arrow Ekosprávy arrow Správy arrow AT&T spúšťa program na požičiavanie bicyklov pomocou mobilnej aplikácie

AT&T spúšťa program na požičiavanie bicyklov pomocou mobilnej aplikácie

AT&T bude prvým exkluzívnym poskytovateľom verejných bicyklov, ktoré si môžete zapožičať prostredníctvom mobilného internetu na ktoromkoľvek vybranom mieste. Spoločnosť buduje inteligentné bicykle vybavené zabudovaným uzamykacím systémom a GPS zariadením.

ImageVerejné bicykle s názvom Social Bicycles (SoBi) budú využívať bezdrôtovú internetovú sieť, ktorá má pomôcť užívateľom lokalizovať, rezervovať a odomknúť bicykle prostredníctvom aplikácie v ich smartphonoch alebo tabletoch. SoBi sa objaví na trhu na jeseň tohto roku na vybraných trhoch v Kalifornii, Idahu a New Yorku. Očakáva sa, že na ďalšie trhy vstúpi na začiatku budúceho roka.
 
Na rozdiel od iných podobných programov slúžiacich na požičiavanie bicyklov, SoBi nebude prevádzkovať veľké požičovne bicyklov, ktoré ponúkajú množstvo bicyklov na jednom mieste. SoBi sa bude spoliehať na web, rezervácie cez mobily a navigačný GPS systém, ktoré pomôžu používateľovi nájsť bicykel v jeho okolí.
 
Centrálny server overí každú žiadosť na odomknutie bicykla a odošle požívateľovi overovací kód k bicyklu. Do klávesnice umiestnenej nad zadným blatníkom potom tento kód napíše a v momente keď je kód vložený, zámok sa odomkne a server začne sledovať polohu bicykla. Užívateľ ho po použití odloží do akéhokoľvek stojana v okolí.
 
Spoločnosť SoBi vytvorila motivačný program na podporu používateľov, pomocou ktorého môžu používať verejné bicykle vo vybraných zónach. Užívateľom, ktorí po použití zamknú bicykle mimo miest na to určených, bude naúčtovaný poplatok. Poplatok bude viditeľný na mape a ďalší používateľ, ktorý si bude chcieť požičať bicykel a vráti ho na miesto na to určené, dostane kredit.
 
SoBi softvér tiež sleduje spálené kalórie, ušetrené emisie a tiež ušetrené peniaze, ktoré by ste inak minuli na jazdu autom.
 
Zdroj: www.environmentalleader.com
 
Podniky

Hľadáte firmy s certifikátom ISO 14001?
Kliknite sem!

Produkty

Hľadáte certifikované ekoprodukty?
Kliknite sem!

Odkazy Etarget

Ekologika.sk hlavný partner:
Ekofond.sk
Komunikační partneri:

IBM.sk

Guliwer web design studio
biologika