RSS ekologika.sk

Ponúkame Vám možnosť dostávať najnovšie informácie cez RSS kanál.


Vložte Váš e-mail:

Archív (Všetky ročníky)

Virtuálna voda

Virtuálna voda

Viete koľko "virtuálnej vody" spotrebujete počas denného menu?

Vypočítajte si ju!

Ekokancelária

Ekokancelária

Hľadáte tipy na zníženie ekologickej stopy na pracovisku?

Kliknite sem!

Ekogaléria

Ekogaléria

Radi fotíte alebo poznáte zaujímavý príbeh osobnosti, ktorá podniká ekologicky?

Podeľte sa o ne!

Ecodesign Company

Ecodesign Company

Ecodesign Company Partner portálu Ekologika - poskytuje služby v oblasti vývoja a marketingu ekoproduktov

Ecodesign Company
Úvod arrow Ekosprávy arrow Správy arrow BlueRoots: nový udržateľný materiál pre pouličné značky

BlueRoots: nový udržateľný materiál pre pouličné značky

Holandské firmy ARN Recycling a NPSP spojili sily, aby vyvinuli zložku vyrobenú z recyklovaných materiálov z áut a prírodných živíc. Materiál je vyrábaný environmentálne priateľským spôsobom, je veľmi tvrdý, môže sa odlievať a dá sa naň robiť podtlač. Tieto všetky vlastnosti ho robia vhodným pre výrobu širokej škály produktov, medzi inými aj dopravné značky a pouličné zariadenia.

ImageMateriál sa objavil na trhu pod značkou „BlueRoots“. Materiál je vyrobený zo zmesi spojovacieho aditíva a plniva. Spojovacie aditívum pozostáva z prírodných živíc, s ktorými má NPSP dlhoročné skúsenosti získané počas výroby svojich vlastných produktov. Plnivá pochádzajú z recyklovaných automobilov a sú vyrábané spoločnosťou ARN Recycling pomocou novej technológie PST (Post Shredder Technology). Tieto materiály boli v minulosti buď spaľované alebo ukladané na skládky. Vďaka PST technológii a použitia nových bio-materiálov už takáto likvidácia nie je nutná.

Jedno z prvých využití tohto nového materiálu sú značky s názvami ulíc. V Holandsku sa nachádza asi 250 000 ulíc, každá s najmenej dvomi značkami s rôznymi tvarmi, veľkosťami, dizajnom a sú najčastejšie vyrábané z hliníka. BlueRoots ponúka „udržateľnú“ alternatívu. Materiál je totiž možné tvarovať a robiť naň podtlač a toto ho robí ideálnym pre tento účel. Na dôkaz toho, že BlueRoots značky sú rovnako dobré ako tradičné hliníkové, bude vydaná skúšobná séria, ktorá bude potom certifikovaná podľa holandských štandardov týkajúcich sa dopravných a pouličných značiek. Táto počiatočná výroba je veľkým krokom vpred pre tento projekt a odzrkadľuje prechod od konceptu až po fázu výroby.

Použitie tohto materiálu pomôže chrániť životné prostredie, pretože jeho výroba zahrňuje použitie materiálov, ktoré inak nemôžu byt recyklovateľné, a preto BlueRoots materiál znamená výrazné zníženie zaťaženia životného prostredia. Navyše ceny značiek by mali byť porovnateľné s cenami hliníkových značiek. Výsledkom všetkých týchto pozitív, ktoré BlueRoot predstavuje, je udržateľná a ekonomicky výhodná alternatíva pre tradičné pouličné značenie.

Zdroj: www.recyclingportal.eu  

 
Podniky

Hľadáte firmy s certifikátom ISO 14001?
Kliknite sem!

Produkty

Hľadáte certifikované ekoprodukty?
Kliknite sem!

Odkazy Etarget

Ekologika.sk hlavný partner:
Ekofond.sk
Komunikační partneri:

IBM.sk

Guliwer web design studio
biologika