RSS ekologika.sk

Ponúkame Vám možnosť dostávať najnovšie informácie cez RSS kanál.


Vložte Váš e-mail:

Archív (Všetky ročníky)

Virtuálna voda

Virtuálna voda

Viete koľko "virtuálnej vody" spotrebujete počas denného menu?

Vypočítajte si ju!

Ekokancelária

Ekokancelária

Hľadáte tipy na zníženie ekologickej stopy na pracovisku?

Kliknite sem!

Ekogaléria

Ekogaléria

Radi fotíte alebo poznáte zaujímavý príbeh osobnosti, ktorá podniká ekologicky?

Podeľte sa o ne!

Ecodesign Company

Ecodesign Company

Ecodesign Company Partner portálu Ekologika - poskytuje služby v oblasti vývoja a marketingu ekoproduktov

Ecodesign Company
Úvod arrow Ekosprávy arrow Správy arrow Do kampane "Do práce na bicykli" sa zapojí aj metropola Šariša

Do kampane "Do práce na bicykli" sa zapojí aj metropola Šariša

Prešov 1. augusta (TASR) – Do pilotného ročníka kampane "Do práce na bicykli, ktorá sa rozbehne na prelome augusta a septembra tohto roka, sa plánujú zapojiť aj obyvatelia a inštitúcie v meste Prešov. Koordinátorka miestnych aktivít Apolónia Sejková dnes pre TASR uviedla, že registrácia záujemcov, ktorí chcú v rámci projektu Central MeetBike podporiť pravidelnú dochádzku do práce a do školy na bicykli, sa začína už dnes.

"Cieľom projektu je najmä rozvoj cyklistickej dopravy, podpora zdravého životného štýlu obyvateľov, zlepšenie dopravnej situácie, oživenie verejných priestorov, ktoré by podnietilo stretávanie sa ľudí počas cesty do a z práce a rovnako obmedzenie negatívnych vplyvov dopravy ako hluk či emisie," zdôraznila Sejková. Doplnila, že súčasťou kampane bude aj súťaž, ktorá sa uskutoční v dňoch od 20. augusta do 14. septembra 2012. "Ide o súťaž dvoj až štvorčlenných zamestnaneckých tímov, ak jeden tím počas trvania súťaže zrealizuje 70 % ciest do práce a z práce na bicykli, postupuje do zlosovania o atraktívne ceny," spresnila koordinátorka.

Registrácia dvoj až štvorčlenných tímov spolupracovníkov z prešovských firiem a inštitúcií bude prebiehať od 1. do 17. augusta na www.meetbike.presov.sk. Tu si budú môcť záujemcovia prečítať aj jednoduché pravidlá súťaže. Podmienkou účasti v súťaži je pôsobenie firmy na území mesta Prešov a zloženie tímu s minimálne dvoma a maximálne štyrmi členmi. Počet tímov jednej inštitúcie nie je limitovaný.

Spresnila, že každý tím si zvolí názov a lídra, ktorý potom registruje cesty realizované na bicykli. Dodržiavanie pravidiel a ciest budú priebežne kontrolovať organizátori v teréne. Vyhodnotenie súťaže a žrebovanie sa uskutoční v závere Európskeho týždňa mobility, v piatok 21. septembra 2012. Sejková konštatovala, že spomínaná kampaň prebieha v mnohých európskych štátoch - napríklad v Dánsku, Švajčiarsku, Nemecku či v Maďarsku. V Dánsku sa na nej každý rok zúčastňuje približne 100.000 ľudí. Koordinátorka pripomenula, že projekt Central MeetBike je realizovaný prostredníctvom programu Central Europe, ktorý je spolufinancovaný Európskym fondom regionálneho rozvoja. Projekt je spoločným dielom česko-nemecko-poľsko-slovenského partnerstva.

Zdroj: TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchadzájúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

 
Podniky

Hľadáte firmy s certifikátom ISO 14001?
Kliknite sem!

Produkty

Hľadáte certifikované ekoprodukty?
Kliknite sem!

Odkazy Etarget

Ekologika.sk hlavný partner:
Ekofond.sk
Komunikační partneri:

IBM.sk

Guliwer web design studio
biologika