RSS ekologika.sk

Ponúkame Vám možnosť dostávať najnovšie informácie cez RSS kanál.


Vložte Váš e-mail:

Archív (Všetky ročníky)

Virtuálna voda

Virtuálna voda

Viete koľko "virtuálnej vody" spotrebujete počas denného menu?

Vypočítajte si ju!

Ekokancelária

Ekokancelária

Hľadáte tipy na zníženie ekologickej stopy na pracovisku?

Kliknite sem!

Ekogaléria

Ekogaléria

Radi fotíte alebo poznáte zaujímavý príbeh osobnosti, ktorá podniká ekologicky?

Podeľte sa o ne!

Ecodesign Company

Ecodesign Company

Ecodesign Company Partner portálu Ekologika - poskytuje služby v oblasti vývoja a marketingu ekoproduktov

Ecodesign Company
Úvod arrow Ekosprávy arrow Správy arrow Ľudia nechcú vykurovacie palivo,ľudia chcú teplú sprchu

Ľudia nechcú vykurovacie palivo,ľudia chcú teplú sprchu

Evergreen Lease™ systém poskytuje pohodlie, úsporu nákladov a znižuje znečistenie životného prostredia.
 
Systém je založený na myšlienke, že zákazníci v skutočnosti nechcú produkt, ale radšej funkčnosť, ktorú ponúka. Ba čo viac, ak by ekonomické vzťahy mohli byť štruktúrované tak, aby podporili tento posun vnímania, vynorilo by sa mnoho príležitostí pre spojenie ľudských potrieb s nižším fyzickým tovarom. Táto teória hovorí o tom, že dematerializácia by mala na odplatu viesť nielen k nižším environmentálnym dopadom, ale aj k príležitosti pre výrobcov a dodávateľov usporiť peniaze za materiály a energiu, vybudovaniu a udržiavaniu silného vzťahu k zákazníkovi a potenciálne k zarobeniu väčšieho množstva peňazí ako pri predaji samotného produktu.

V rámci systému Evergreen Lease™, má zákazník možnosť vybrať si z akejkoľvek ponuky produktov značky InterfaceFLOR a kobercový rad produktov Heuga (obe značky patria spoločnosti Interface). V rámci systému Evergreen Lease™, má zákazník možnosť vybrať si z akejkoľvek ponuky produktov značky InterfaceFLOR a kobercový rad produktov Heuga (obe značky patria spoločnosti Interface). Systém však spočíva v tom, že spoločnosť nepredáva svoje produkty, ale ich ponúka ako lízingovú služby.

Následne ako si zákazník vyberie koberce podľa svojich potrieb a želaní, firma zabezpečí, aby profesionálny tím odborníkov nainštalovali koberce podľa požiadaviek zákazníka. Počas celej doby životnosti produktu, spoločnosť zabezpečuje udržiavanie a čistenie kobercov ako aj výmenu opotrebovaných kobercových častí. Rozdiel je v tom, že koberec je zložený z kobercových dlaždíc, takže je veľmi jednoduché vymeniť tie časti, ktoré si zákazník želá vymeniť za nové. V prípade, že si zákazník želá zmenu, je možné vymeniť len vybrané kobercové dlaždice a vytvoriť si tak novú mozaiku z celkom nových dlaždíc a premeniť alebo oživiť svoje kancelárske alebo obývacie priestory za “nové”. Využitím mesačného lízingového poplatku, navyše zákazník získava možnosť požiadať spoločnosť, aby na konci doby životnosti produktov zabezpečila ďalšie umiestnenie použitých produktov (napr. na miesta, kde opotrebované, ale funkčné koberce môžu ešte ďalej slúžiť). Rovnako sa Interface FLOR zmluvou zaväzuje, že na konci doby životnosti budú produkty poskytnuté na bezpečnú ekologickú recykláciu (kobercové materiály sú totiž navrhnuté tak, aby sa mohli neustále recyklovať a recyklovaná hmota sa ďalej použila na opätovnú výrobu kobercov; nakoľko recyklát je rovnako kvalitný ako prvotná surovina, Interface tak nemusí nakupovať stále nové suroviny a materiály, ale usilovať sa maximálnu zdrojovú a energetickú efektívnosť). Tento systém tak výrazne uľahčuje zákazníkovi celkový proces obstarávania si koberca a iných doplnkových produktov, nakoľko spoločnosť InterfaceFLOR zostáva zodpovedná počas celej doby lízingu za kvalitu inštalácie a udržiavania. Takýto systém poskytuje rôzne výhody: pravidelné profesionálne čistenie a udržiavanie kobercov a príslušných doplnkov, čím sa zabezpečuje predĺženie doby životnosti produktov.
 
Viac informácií o tomto systéme nájdete v ďalšom článku portálu ekologika.sk tu
 
Podniky

Hľadáte firmy s certifikátom ISO 14001?
Kliknite sem!

Produkty

Hľadáte certifikované ekoprodukty?
Kliknite sem!

Odkazy Etarget

Ekologika.sk hlavný partner:
Ekofond.sk
Komunikační partneri:

IBM.sk

Guliwer web design studio
biologika