RSS ekologika.sk

Ponúkame Vám možnosť dostávať najnovšie informácie cez RSS kanál.


Vložte Váš e-mail:

Archív (Všetky ročníky)

Virtuálna voda

Virtuálna voda

Viete koľko "virtuálnej vody" spotrebujete počas denného menu?

Vypočítajte si ju!

Ekokancelária

Ekokancelária

Hľadáte tipy na zníženie ekologickej stopy na pracovisku?

Kliknite sem!

Ekogaléria

Ekogaléria

Radi fotíte alebo poznáte zaujímavý príbeh osobnosti, ktorá podniká ekologicky?

Podeľte sa o ne!

Ecodesign Company

Ecodesign Company

Ecodesign Company Partner portálu Ekologika - poskytuje služby v oblasti vývoja a marketingu ekoproduktov

Ecodesign Company
Úvod arrow Ekosprávy arrow Správy arrow Puma vyvíja kompostovateľnú obuv a tričká

Puma vyvíja kompostovateľnú obuv a tričká

Nemecký výrobca športového oblečenia pracuje na vývoji obuvi a oblečenia, ktoré môže byť kompostovateľné.

Vaše kvety ho milujú, je environmentálne priateľský a znižuje odvoz odpadu. Reč je o komposte. Možno už čoskoro budeme mať možnosť vyhodiť naše obnosené tenisky a tričká spolu so šupkami z mrkvy, zemiakov alebo škrupín z vajec na kompostovú kopu na konci našej záhrady, ale ešte predtým musí nemecký výrobca športového oblečenia, Puma, nájsť spôsob, ako ich správne vyrobiť.

Šéf spoločnosti Puma Franz Koch vyhlásil, že „sme si istí, že v najbližšej budúcnosti budeme schopní vyrobiť a priniesť na trh prvé topánky, tričká a tašky, ktoré budú buď kompostovateľné alebo recyklovateľné.“ Ďalej vysvetlil, že spoločnosť pracuje s partnermi na vývoji produktov na princípe dizajnu „cradle-to-cradle“. Jedná sa o taký dizajan produktov, ktorý je postavený na prírodných procesoch. „Z toho vyplývajú dva smery, technický a biologický. V technickom smere by sme mohli použiť staré topánky na výrobu nových alebo na výrobu niečoho úplne iného ako napríklad pneumatiky. V biologickom smere by sme mohli použiť topánky a tričká, ktoré sú kompostovateľné, rozstrihať ich a zakopať v záhrade. Spoločnosť pracuje na výrobe produktov, ktoré sú v súlade s týmito kritériami,“ vysvetlil Koch, ktorý vedie spoločnosť od júla 2011.

Nemecký módny návrhár a mikrobiológ Anke Domaske vytvoril pre spoločnosť Qmilch s sídlom v Hanoveri, prírodný odev bez použitia chemikálií. Na jeho výrobu použil mlieko, z ktorého vytvoril prvotnú hmotu - priemyselne spevnenú vlákninu.

Spoločnosť Puma, výrobca športového oblečenia, minulý rok predstavila svoju 5-ročnú stratégiu smerovania k udržateľnosti s uvedením znovupoužiteľnej „Inteligentnej malej tašky“, ktorá má nahradiť krabice od topánok. Na jej výrobu sa spotrebuje o 65% menej papiera a tiež sa ušetrí množstvo vody, energie a nafty. Rozvoj týchto produktov prichádza v čase, keď sa do popredia dostávajú trendy súvisiace s prechodom na „zelenú módu,“ vo forme ekologického a ”trvalo udržateľného” odevu.

Zdroj: www.guardian.co.uk

 
Podniky

Hľadáte firmy s certifikátom ISO 14001?
Kliknite sem!

Produkty

Hľadáte certifikované ekoprodukty?
Kliknite sem!

Odkazy Etarget

Ekologika.sk hlavný partner:
Ekofond.sk
Komunikační partneri:

IBM.sk

Guliwer web design studio
biologika