RSS ekologika.sk

Ponúkame Vám možnosť dostávať najnovšie informácie cez RSS kanál.


Vložte Váš e-mail:

Archív (Všetky ročníky)

Virtuálna voda

Virtuálna voda

Viete koľko "virtuálnej vody" spotrebujete počas denného menu?

Vypočítajte si ju!

Ekokancelária

Ekokancelária

Hľadáte tipy na zníženie ekologickej stopy na pracovisku?

Kliknite sem!

Ekogaléria

Ekogaléria

Radi fotíte alebo poznáte zaujímavý príbeh osobnosti, ktorá podniká ekologicky?

Podeľte sa o ne!

Ecodesign Company

Ecodesign Company

Ecodesign Company Partner portálu Ekologika - poskytuje služby v oblasti vývoja a marketingu ekoproduktov

Ecodesign Company
Úvod arrow Ekosprávy arrow Správy arrow Tesco otvorilo predajňu osvetlenú LED svietidlami

Tesco otvorilo predajňu osvetlenú LED svietidlami

Najväčší Britský maloobchodný predajca minulý týždeň otvoril svoju prvú predajňu osvetlenú LED svietidlami v anglickom meste Loughborough. Tesco očakáva od svetelného systému úsporu až o 30% v porovnaní ostatnými svojimi predajňami.

ImageVšetky vonkajšie značenia na novom Express supermarkete, na samotnej predajnej ploche a tiež v priestoroch pre zamestnancov, sú osvetlené úspornými LED svietidlami. V predajni sú tiež LED svietidlami osvetlené chladničky, mrazničky a chladiace miestnosti v sklade. Jediné miesto, ktoré je osvetlené štandardným osvetlením je pekárenská pec, kde je prevádzková teplota príliš vysoká na použitie LED osvetlenia.

Emmily Sjolander, manažérka spoločnosti Tesco pre environmentálne programy povedala, že LED systémy sú obzvlášť účinné pri šetrení energiou v supermarketoch Tesco Express, pretože tieto predajne sú menšie a majú nižšiu výšku stropu než štandardné Tesco supermarkety. Ak sa použitím LED svietidiel dosiahne očakávaná úspora energie, spoločnosť pravdepodobne začne používať tento typ svietidiel aj v iných Tesco predajniach, vysvetľuje Emmily Sjolander.

Spoločnosť Tesco tvrdí, že inštalácia LED svietidiel jej pomôže dosiahnuť cieľ stať sa uhlíkovo neutrálna do roku 2050.

V posledných rokoch sa Tesco snažilo zavádzať rôzne druhy energeticky účinných technológií na svojich vlajkových predajniach s nulovými emisiami. Najnovšia z nich bola otvorená v marci v meste Cefn Mawr vo Walese. Medzi energeticky úsporné opatrenia napríklad patrí osvetlenie, ktoré si samé reguluje intenzitu svietenia podľa množstva denného svetla, zachytávanie dažďovej vody a jej použitie na splachovanie zamestnaneckých toaliet ako aj energetické zariadenia na báze obnoviteľných zdrojov. Medzi ďalšie environmentálne aktivity Tesca patrí používanie solárnych panelov na strechách predajní, chladenie pomocou CO2 a vozidlá poháňané zemným plynom. Najnovšie Britská vláda a 11 spoločností,vrátane spoločnosti Tesco, plánuje testovať viac ako 300 nízkouhlíkových komerčných vozidiel.

Zdroj: www.environmentalleader.com

 
Podniky

Hľadáte firmy s certifikátom ISO 14001?
Kliknite sem!

Produkty

Hľadáte certifikované ekoprodukty?
Kliknite sem!

Odkazy Etarget

Ekologika.sk hlavný partner:
Ekofond.sk
Komunikační partneri:

IBM.sk

Guliwer web design studio
biologika