RSS ekologika.sk

Ponúkame Vám možnosť dostávať najnovšie informácie cez RSS kanál.


Vložte Váš e-mail:

Archív (Všetky ročníky)

Virtuálna voda

Virtuálna voda

Viete koľko "virtuálnej vody" spotrebujete počas denného menu?

Vypočítajte si ju!

Ekokancelária

Ekokancelária

Hľadáte tipy na zníženie ekologickej stopy na pracovisku?

Kliknite sem!

Ekogaléria

Ekogaléria

Radi fotíte alebo poznáte zaujímavý príbeh osobnosti, ktorá podniká ekologicky?

Podeľte sa o ne!

Ecodesign Company

Ecodesign Company

Ecodesign Company Partner portálu Ekologika - poskytuje služby v oblasti vývoja a marketingu ekoproduktov

Ecodesign Company
Úvod arrow Ekosprávy arrow Správy arrow Veľké hotely môžu ušetriť tisíce

Veľké hotely môžu ušetriť tisíce

Podľa spoločnosti EcoGreenHotel použitím práčovne so systémom prania pomocou ozónu môže 95 izbový hotel ušetriť ročne až 9 331 dolárov a znížiť svoje emisie oxidu uhličitého o viac ako 35 ton v porovnaní s tradičným praním.
 
ImageHotel spracoval 158 kg bielizne v priebehu roka s použitím ozónového systému, pričom návratnosť investície bola vyčíslená na 79 % už v prvom roku. Ozónový prací systém využíva elektrickú energiu a kyslík namiesto množstva chemických látok používaných v tradičných pracích procesoch.
 
Použitie ozónu umožňuje pranie bielizne v studenej vode - navyše s použitím menšieho množstva vody a nie je nutné prádlo bieliť. Všetky tieto faktory môžu viesť k nižším účtom a k čistejšiemu životnému prostrediu.
 
EcoGreenHotel tvrdí, že najdôležitejší prevádzkový výsledok zistený v tejto analýze je, že ozónový prací systém ušetril viac ako 47% nákladov na palivá pre ohrev vody v kotly a na sušenie a 74% sa ušetrilo na samotnom kotly. Okrem toho systém nevyžaduje zmäkčovače, znižuje náklady na elektrickú energiu na pohon pračiek a sušičiek o približne 13% a znižuje náklady na výmenu bielizne v práčkach o 10%. Systém ušetril pre daný hotel celkovo takmer 780 dolárov mesačne.
 
Aj keď detergenty, ktoré sú škodlivé pre životné prostredie, sú využívané aj pri ozónovom, aj pri tradičnom praní, pranie s ozónom eliminuje nutnosť použitia silne kyslých alebo zásaditých solí.
 
V tradičných pracích programoch sa používa príliš veľa kyslích solí a tie po zmiešaní s horúcou vodou ničia prádlo, tvrdí LaundryHotel.com,. no zároveň upozorňuje, že ani pranie s ozónom nie je „všeliek“, pretože studená voda nemusí byť účinná pri odstraňovaní škvŕn z rúžu, krému na topánky alebo atramentu.
 
Foto: Hotel Dalia
 
Podniky

Hľadáte firmy s certifikátom ISO 14001?
Kliknite sem!

Produkty

Hľadáte certifikované ekoprodukty?
Kliknite sem!

Odkazy Etarget

Ekologika.sk hlavný partner:
Ekofond.sk
Komunikační partneri:

IBM.sk

Guliwer web design studio
biologika