RSS ekologika.sk

Ponúkame Vám možnosť dostávať najnovšie informácie cez RSS kanál.


Vložte Váš e-mail:

Ekoknižnica

Virtuálna voda

Virtuálna voda

Viete koľko "virtuálnej vody" spotrebujete počas denného menu?

Vypočítajte si ju!

Ekokancelária

Ekokancelária

Hľadáte tipy na zníženie ekologickej stopy na pracovisku?

Kliknite sem!

Ekogaléria

Ekogaléria

Radi fotíte alebo poznáte zaujímavý príbeh osobnosti, ktorá podniká ekologicky?

Podeľte sa o ne!

Ecodesign Company

Ecodesign Company

Ecodesign Company Partner portálu Ekologika - poskytuje služby v oblasti vývoja a marketingu ekoproduktov

Ecodesign Company
banner

Environmnetálny marketing

Environmnetálny marketing zahŕňa omnoho viac ako len budovanie dobrého podnikateľského imidžu. V prvom rade ide o záväzok vedenia firmy podnikať spôsobom, ktorý jej zabezpečuje ekonomický rozvoj pri súčasnom uvedomovaní si zodpovednosti za neustále zlepšovanie environmentálneho správania. To si vyžaduje jasné vytýčenie oblastí environmentálnych : priorít, politiky, cieľov a všetkých procesov s prísľubom integrovať environmentálne aspekty a vplyvy do riadenia strategických jako i každodenních aktivít podniku či organizácie.
 
"Predtým bývala starostlivosť o životné prostredie považovaná za zbytočnosť, ktorá navyše môže zmeniť konkurencieschopnosť danej firmy. Dnes sa na ochranu životného prostredia pozerá ako na investíciu do budúcnosti a významnú konkurenčnú výhodu. V roku 1990 nebolo vidieť environmentálne správy na celom svete viac ako dvanástimi podnikmi pôsobiacimi prevažne v odvetviach značne znečisťujúcich životné prostredie. Dnes by sa počet podnikových správ venovaných životnému prostrediu dal iba odhadovať a zaokrúhľoval by sa asi na tisíce. Obranný a reaktívny prístup firiem sa nezadržateľne mení na proaktívny a tvorivý." (Ekomanagement a Ekomarketing – nové javy v stratégii firmy. Robert Chlebik. 2002)
 
 
V tejto sekcii vám prinášame názory a diskusie zamerané na problematiku environmnetálneh marketingu ako relatívne novej vyvíjajúcej sa oblasti marketingu.

 
Podniky

Hľadáte firmy s certifikátom ISO 14001?
Kliknite sem!

Produkty

Hľadáte certifikované ekoprodukty?
Kliknite sem!

Odkazy Etarget

Ekologika.sk hlavný partner:
Ekofond.sk
Komunikační partneri:

IBM.sk

Guliwer web design studio
biologika